Business-Blog

PROTOKOL İMZA TÖRENİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Derneğimiz arasında imzalanan protokolle; mesleki eğitim iş birliği başlatılarak Samsun’da otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip teknik elaman yetiştirilmesi planlanıyor.
OMÜ Rektörlüğünde gerçekleşen törende protokol metnine Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Dernek Başkanımız Mehmet Akif Koçak imza attı.
Üniversite-sanayi iş birliği doğrultusunda imzalanan anlaşmayla; otomotiv sektörü için teknik personel yetiştirmeye yönelik ‘Otomotiv Elektrikçisi Temel Eğitimi’ ve Sertifikasyonunu verilecek. Protokolle, açılan kurslarda otomotiv elektrikçisi yetiştirmenin yanı sıra sektörde OMÜ öğrencilerine yüzde 25 istihdam teminatlı stajyer imkânı sağlanması da amaçlanıyor.
İmza tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olacak anlaşma ile açılacak olan kurslarda verilecek eğitimler Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) ve Yeşilyurt Demir Çelik (MYO) tarafından organize edilecek.
Kursiyerlerin toplamda 120 saat eğitim alacağı kursta; müfredata ilişkin dersler Otomotiv Teknolojisi Programı öğretim görevlilerince verilecek. Otomotiv Elektriği Uygulama dersleri ise derneğimiz tarafından görevlendirilecek olan usta öğretici tarafından verilecek. Eğitim programı sonunda kursiyerler sınava tabi tutulacak.